Serwis Zamiatarek

Zamiatarki to maszyny typu budowlanego które możemy rozróżnić na drogowe, chodnikowe(kompaktowe) oraz ciągnione. Ich zadaniem jest czyszczenie dróg i chodników z brudu i nieczystości które trafiają na nawierzchnie.

Jak każde urządzenie mechaniczne, zamiatarka potrzebuje regularnych serwisów i przeglądów aby uniknąć awarii. W przypadku awarii niezbędne może okazać się wezwanie serwisu, zakup niezbędnych części które przywrócą zamiatarkę do pracy.

Coraz większe zabrudzenie ulic procentuje powstawaniem coraz większej liczby serwisów naprawiających zamiatarki oraz sklepów z częściami do nich. Tylko nieliczni wiedzą jak ważną rolę odgrywają zamiatarki w dbaniu o drogi, większość z nas tego nie widzi ponieważ pracują głównie nocami aby nie przeszkadzać w ruchu miejskim.

 

Rodzaje zamiatarek

Pod względem sposobu działania zamiatarki możemy podzielić na ssące i elewatorowe.

Wyposażenie podstawowe zamiatarki ssącej to obrotowe szczotki, dmuchawa zasysająca, kontener na zanieczyszczenia oraz filtr wylotowy. W skład dodatkowy wchodzą m.in. polewarki czy urządzenie do rozdrabniania odpadów. Zamiatarka ssąca może pracować w roli pługopiaskarki po zamontowaniu do niej pługu lemieszowego i pojemnika na piasek.

Zamiatarka elewatorowa ma inną konstrukcję odpowiedzialną za usuwanie i przechowywanie zanieczyszczeń. Nie posiada dmuchawy zasysającej, a zanieczyszczenia namiatane są przez obrotową walcową szczotkę ułożoną równolegle do oczyszczanej powierzchni.

Istnieje również zamiatarka niewyposażona w dmuchawę zasysającą, ani w kontener, która pracuje odgarniając zanieczyszczenia na pobocze.

Różnica pomiędzy zamiatarką drogową, a chodnikową

Zamiatarki dzieli się nie tylko ze względu na sposób ich działania, lecz także ze względu na ich przeznaczenie. Wyróżniamy m.in. zamiatarki drogowe i chodnikowe.  Główne różnicę pomiędzy zamiatarką drogową, a chodnikową to:

  • zwrotność
  • pojemność zbiorników na zanieczyszczenia
  • system filtracji
  • gabaryty

Zamiatarka drogowa osadzona jest na ramie samochodu ciężarowego. Dzięki temu jej duże rozmiary przekładają się na wydajność oraz pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Zamiatarka drogowa będzie odpowiednia do czyszczenia ulic oraz dróg, ale może sprawdzić się również jako pojazd przemysłowy.

Zamiatarka chodnikowa ma dość niewielkie rozmiary i masę. Mniejsze gabaryty, ale o wiele większa zwrotność umożliwiają jej poruszanie się zarówno po chodnikach, jak i wąskich uliczkach. Dużą zaletą jest możliwość wyposażenia jej w pług śnieżny oraz posypywarkę, co sprawia, że zamiatarka chodnikowa może być użyteczna przez cały rok.

Różnica pomiędzy zamiatarką drogową, a chodnikową jest kluczowa by odpowiednio dobrać sprzęt do wielkości powierzchni, której oczyszczenie nas interesuje.

Jaką zamiatarkę wybrać?

Do czyszczenie głównych dróg w mieście wybieramy zamiatarkę uliczną. Jednak nie tylko drogi, lecz także place czy parkingi muszą być zamiatane. Jest to istotne nie tylko ze względu na estetykę, ale również bezpieczeństwo. Droga hamowania samochodów może być wydłużona przez dużą ilość piasku zalegającego na ulicy. Także zalegające śmieci czy liście stwarzają zagrożenie, ponieważ mogą dostać się do odpływów zatykając je i stwarzając niebezpieczeństwo w czasie dużych opadów deszczu.

W mieście jest jednak pełno utrudnień przez które wielkogabarytowa zamiatarka nie może wykonać odpowiednio swojej pracy. Zamiatarka chodnikowa to pojazd który sprawdzi się w miejscach z ograniczeniem wysokości, wąskich uliczkach, które przez mały ruch samochodowy są szczególnie zanieczyszczone przez kurz oraz chodnikach, które sprawiają innym pojazdom problemy poprzez obecne na nich nierówności. Jedynie zamiatarka drogowa i zamiatarka chodnikowa użyte razem mogą zapewnić naprawdę czyste miasto.

Serwis zamiatarek

każdego rodzaju. Bucher, Faun, Johnston, Wuko to tylko niektórzy producenci zamiatarek które naprawiamy. Wieloletnie doświadczenie oraz zgrany zespół serwisowy pozwala nam naprawić praktycznie każdą zamiatarkę. Zadzwoń do nas lub napisz maila aby się przekonać.
Zadzwoń teraz!